תה אולונג

תה אולונג

תה אולונג הוא תה מתקדם ורב עונתי בעל מאות תתי זנים ושמות תה שונים, שיתפתחו במחוזות פוג׳יאן וגואנגדונג בדרום מזרח סין. תה אולונג עובר הליך חמצון חלקי דקדקני, ובהשוואה לסוגי תה עתיקים יותר כמו פואר וירוק, מדובר בתה יחסית מודרני שנמצא בחוד החנית של עולם התה מבחינת קידמה ופיתוח. על אף היותו עונתי וניתן להשבחה רק במקרים נדירים, תה האולונג נחשב לתה מורכב ביותר בשל מנעד רחב של ניחוחות, טעמים ואזכורים שניתן להפיק ממנו באופן טבעי. בדומה לתה פואר, גם האולונג מחולק לשתי משפחות עיקריות: אולונג בהיר ואולונג כהה.

אולונג כהה

תה אולונג העובר הליך של הכההה ע״י אפייה או קלייה מכונה בסינית nong xiang 浓香, ״ארומה חזקה״. כשמו כן הוא, הליך זה נועד לחזק ולהעשיר את הארומות והטעמים המצויים בעלי התה, ונחשב לאחת מפריצות הדרך המתקדמות והמופלאות ביותר בעולם התה. כיום יש שני מוקדי גידול עיקריים של אולונג כהה: הרי וו-יי בצפון מחוז פוג׳יאן והרי פיניקס במחוז גואנגדונג, שניהם אזורים ותיקים בעלי היסטוריה ענפה והשפעה רבה על האופן בו שותים כיום תה בסין. ברכס הרי וו-יי wuyi shan, הידוע יותר מבין השניים, גדל תה באדמה סלעית עשירה במינרלים וייחודית לאזור, הנקרא wuyi yan cha, ״תה סלעי וו-יי״. התה שמופק בהרי פיניקס נקרא dan cong, ״שיח אחד״ או ״מאגר יחיד״, ותעשייתו פחות מפותחת מזו של פוג׳יאן.

 
אזורי הגידול
מחוז פוג׳יאן

אנשי, וו-יי

פוג׳יאן

 

אולונג בהיר

תה אולונג שאינו עובר הליך של הכההה ונשאר ״טרי״, מכונה בסינית qing xiang 清香, ״ארומה עדינה״ או ״מתוקה״. עיקר האבולוציה של האולונג הבהיר התרכזה בתת-מחוז אנשי, שם מפיקים באופן מסורתי את ה- ״טיה גואן יין tie guan yin״, אחד מסוגי התה המשובחים והאהובים ביותר בסין ובעולם. כיום מפיקים ברחבי מחוז פוג׳יאן סוגים נוספים של אולונג בהיר ובאופנים שונים ומיוחדים. גם לאי טאייוואן וצפון ויאטנם תעשיות תה אולונג מקומיות, שם התה מופק באופן דומה ל-״טיה גואן יין״ המסורתי של אנשי.

האולונג שלנו

הליך סיווג האולונג במחוז פוג׳יאן יכול להימשך כל הקיץ. זנים שונים נקטפים לסירוגין בחודשי האביב והסתיו, ונתונים לשינויי מזג האוויר, לכן בשוק התה המקומי מקובל לטעום תתי-סוגים שונים של אולונג במשך כל הקיץ ולקבל החלטות עסקיות רק בסתיו. בכל שנה, יחד עם ספקי התה המקומיים בכל אזור גידול, אנו לוקחים חלק פעיל בשיטה שהיא חוויתית ומלמדת, ואורזים את המוצרים החדשים שלנו לקראת עונת החורף.

Subscribe to Newsletter

הרשמה לדיוור במייל

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

קורדוברו 3 תל אביב - יפו

051-5104433 (WhatsApp)

support@hoyumtea.com

2021 ho yum tea -כל הזכויות שמורות ל