חיפוש

האם תה מתקלקל

עודכן ב: 9 ספט 2020

חיי המדף של מוצרים הוא אחד הנושאים המבלבלים בעולם התה, בעיקר מפני שיש כל כך הרבה סוגים שונים מהם. כמו שלא כל בקבוק יין מתאים להתיישנות, כך גם בתה עלינו להבין את העקרונות לפיהן נקבעים חיי המדף של סוגי התה השונים ומה תפקידנו בשמירה על התוקף שלהם, לפני וגם אחרי שרכשנו אותם.

מנקודת מבט כימית מקובל לחשוב שתה הוא מוצא חסין מלהתקלקל, מאידך, מדע לא מדויק של אלפי שנות ניסיון שיש לסינים מכתיב עקרונות מחמירים בשמירה על התוקף של תה סיני וזיהוי של תה פג תוקפו, גם אם על האריזה מצוין תאריך אי שם מן העתיד. למעשה, מהיום בו החליטו במדינות המערב לאמץ עלים מסוג קמליה סינית (צמח התה) כחומר גלם ולעשות בו כאוות נפשם, אותם עקרונות החלו להתערפל. משלוחים ארוכי יומין, תנאי מזג אוויר קיצוניים, אריזות המשרתות את המיתוג במקום את המוצר, נהלי יצוא-יבוא רופפים וכמובן צורות ערבוב והגשה חדשניות, לרבות תיונים, קפסולות ותערובות למיניהן – כל אלה יצרו מצב בו לא נעים לנו להודות, אך מרבית מהתה שנמצא בהישג ידינו – בין אם על המדף בחנות, בארון המטבח שלנו ואפילו זה שמחכה שנזמין אותו באינטרנט, תוקפו פג והוא אינו ראוי לשתייה, לפחות במונחים סינים.


אז נכון, ״מקולקל״ היא אולי הגדרה מעט קיצונית עבור מזון יבש שכמעט ולא מושך אליו טפילים, וסביר כי צריכתו לא תגרום לנו לקלקול קיבה או תופעות לוואי קיצוניות, אך בפירוש יש להניח שתה מקולקל איבד רבות מהסגולות, האיכויות והטעמים שלו, וכנראה כי הוא אינו מצדיק יותר את המחיר ששילמנו עליו ואת תאריך התפוגה המוטבע עליו.

את חיי המדף של תה נגדיר ע״י שלושת קריטריונים: סוג התה, אריזתו, ותנאי האחסנה והשילוח שלו.


סוגי התה

סוגי תה שונים נבדלים קודם כל בתהליך ההפקה שלהם, המגדיר את מסגרת התוקף הכללית שלהם ומתי ראוי ומומלץ לצרוך אותם. בזמן שחיי המדף של סוגי תה מסוימים מהווים חלק בלתי נפרד מאותו תהליך הפקה, אצל אחרים השעון הביולוגי מתקתק, כך שבאופן גס ניתן לחלק את מרבית סוגי התה לשתי קבוצות: תה שניתן ליישן ותה שאינו ניתן ליישן.

אריזה נכונה

אולי הנושא החשוב מכל אותו רבים נוטים להזניח. בזמן שאריזה ראויה התואמת את סוג התה ותנאי השילוח אותו הוא עומד לעבור, שומרת על תוקפו של התה בהתאם להנחיות *היצרן, שקיות ואריזות גנריות באמצעותם אורזים כיום סוגי תה שונים כלאחר יד, הן הגורם מספר אחד בעולם לתה מקולקל. כלל אצבע שחשוב לזכור: ככל שהאריזה תכיל כמות גדולה יותר של תה בתפזורת, כלומר תפתח לשימוש חוזר שוב ושוב, חיי המדף של התה יתקצרו.

אחסון תה

לא פחות חשוב מלארוז את התה צריך לדאוג לאחסנה שלו, גם בזמן שינוע וגם בחנות או בבית. שינויים קלים כביכול במזג האוויר או בתנאי האחסנה של תה יכולים להיות אקוטיים ובלתי הפיכים.


אורך חיי מדף של כל תה

להלן מדריך הסוקר את אורך חיי המדף של סוגי התה השונים וכיצד אנחנו יכולים לסייע להם להאריך יומין. נפריד בין צורות אריזה רצויות ומצויות כיום, ונזכור כי חיי המדף עשויים להשתנות גם בין תתי סוגים שונים של תה, לכן נשתמש בטווח זמנים ממוצע לכל סוג אריזה. מומלץ לרענן את הזיכרון במאמר על השוני בין סוגי התה השונים.


תה ירוק

התה הטרי והרגיש מכולם, שלהפתעת רבים מיועד לאחסון בקירור או הקפאה על מנת שיוכל לשרוד את הקיץ, העונה היחידה בשנה בה הסינים צורכים אותו. ביפן קיימות שיטות גימור שונות ומתקדמות של תה ירוק אשר מצריכות אריזות שונות וחיי מדף משתנים.

אריזה: אטומה ועבה, מומלץ בואקום בתנאי שצורתם של העלים לא נפגעת

תנאי אחסון: קירור / הקפאה

חיי מדף: 3-6 חודשים לתפזורת בטמפרטורת החדר / 12-18 חודשים בהקפאה


תה אולונג

מתחלק בין שתי קטגוריות אולונג בהיר ואולונג כהה אשר לכל אחת הנחיות שונות. בטאיוואן החלוקה פחות ברורה מכיוון שנוטים לחמם את התה לרמות שונות של אפייה / קלייה, לכן הנחיות האחסון עשויות להשתנות.


אולונג בהיר

אריזה: שקית אלומיניום דקה / ניילון אטום ודם, בואקום

תנאי אחסון: קירור / הקפאה

חיי מדף: 6-12 חודשים בתפזורת בטמפרטורת החדר / שלוש שנים ומעלה בואקום בהקפאה


אולונג כהה

אריזה: שקית אלומיניום אטומה ועבה

תנאי אחסון: מקום מוצל ויבש

חיי מדף: 6-12 חודשים בתפזורת באריזה גנרית / שלוש שנים ויותר באריזה מתאימה ותנאי אחסון נאותים


תה פואר ותה לבן

תה פואר גם הוא מחולק לשתי קטגוריות פואר בהיר ופואר כהה, אך לשניים הנחיות זהות המשותפות גם לתה לבן. מדובר בשני סוגי תה המיועדים להתיישנות לאורך שנים ע״י תסיסה איטית. סטייה קלה כביכול בתנאים יכולה לעשות נזק מתמשך ובלתי הפיך, לדוגמא, אם התה מתייבש לחלוטין הוא יחדול מלתסוס ולהשתבח ויאבד מערכו, לכן תנאי האחסון של תה פואר ותה לבן מחמירים יותר מסוגי תה אחרים. בכדי למנוע זאת, לרב מוצרי תה מסוגים אלה יהיו דחוסים לצורת ״עוגת תה״, ״לבנה״ או ״כדורי דרקון״, דחיסה אשר מטיבה עם התסיסה הטבעית ומקלה על גזרות האחסנה. דחיסת עלי תה אינה מהווה תנאי להתיישנות, בתנאים נכונים גם עלים בתפזורת יתיישנו, אף מהר יותר מתה דחוס.

אריזה: נייר נושם / מעטפת אלומיניום דקה

תנאי אחסון: מקום מוצל, יבש ומנוטרל מריחות

חיי מדף: ללא הגבלה


תה אדום סיני (תה שחור)

תה אדום לרב מגיע מיובש לחלוטין ולכאורה התה שהכי קשה ״לקלקל״ אותו, מה שמצביע אולי על סלילת דרכו אל עבר תעשיות תה רבות בעולם, לרבות הודו, ובסופו של דבר לתיונים הפשוטים ביותר.

אריזה: אטומה

תנאי אחסון: מקום מוצל ויבש

חיי מדף: שלוש שנים ויותר


עלי אולונג כהה ארוזים בשקית נייר גדולה לשימוש חוזר (שמאל/מעלה) אל מול אריזה בודדת מאלומיניום לפתיחה חד פעמית (ימין/מטה) לשמירה על הטריות והשלמות של העלים


כיצד מזהים תה מקולקל

  • ריח פלסטלינה - התופעה השכיחה ביותר אצל מוצרים רגישים שעברו מסעות מפרחים בלב ים באריזות שונות ומשונות. הריח הנוסטלגי מימי הגן הוא אחד הסממנים הבולטים של תה מקולקל.

  • תה שאיבד מהטעם והארומה שלו - הדרך הקלה ביותר לבדוק היא לחלוט מנה של עלים לפי השיטה הסינית המסורתית, בנגלות קטנות של עד 200 מ״ל כל פעם. אם אותה מנה של תה לא מצליחה לספק משקה עשיר וארומטי אחרי 4-5 חליטות (2 חליטות עבור תה ירוק) סימן שהתה מתחיל לאבד את זה.


ממה צריך להיזהר כשקונים תה

  • לא לסמוך על תאריך תפוגה - בעולם הסחר במזון מקובל להגדיר כיצרן* את מי שממונה על אריזת המוצרים ולאו דווקא מי שאשכרה מייצר או מגדל אותם. אותו ״יצרן״ הוא גם מי שמטביע את תאריך היצור והתפוגה על גבי האריזה, תחת הנחיות אשר משתנות ממדינה למדינה. בפועל, מדובר בגורם המאפשר מצב אבסורד בו מוצרי תה נמכרים בעודם מקולקלים, אף שלכאורה הינם רשומים כברי תוקף.

  • שילוח הרפתקני - Big No No בעולם התה. לא משנה באיזו עלות וכמות רכשתם את התה שלכם, אינכם רוצים שהחבילה שלכם תצא להרפתקה ארוכה בין ידיים שונות ומחסנים רנדומאליים, לרבות שילוח ימי ושירותי דואר זולים. שילוח בטוח ומהיר מדלת לדלת, גם אם יקר, יעשה חסד עם התה שרכשתם במיטב כספכם.

203 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול