תה פואר בהיר

תה פואר

תה מורכב המגיע אלינו מהמרחבים האינסופיים של מחוז יונאן בדרום מערב סין, האזור בו מעריכים כי נתגלה לראשונה צמח הקמיליה סיננזיס. תה עוצמתי בעל השפעה פונקציונאלית ניכרת על גוף האדם בהשוואה לסוגי תה אחרים, הזוכה לאזכורים רבים ברפואה הסינית. תה פואר הוא שם מודרני, הנקרא על שמה של עיירת תה בתת-מחוז מנגהאי ביונאן, ומתחלק לשתי משפחות: פואר בהיר (ירוק) ופואר כהה (שחור).

 

פואר בהיר (ירוק)

הגרסה המקורית של תה פואר, raw pu'er 生普洱, שבמקומות רבים ברחבי יונאן מופק עד היום בשיטות מסורתיות ע״י שבטים וקבוצות אתניות שונות. מעריכים כי פואר בהיר הוא התה הקדום ביותר שקיים היום, הקרוב ביותר לתה שהופק בעבר. אופן הפקת התה הפשוטה כביכול, דומה להליך הפקתו של תה ירוק (תה בעל היסטוריה מפוארת משל עצמו). ההבדל המהותי הוא באופן הטבעי והמעודן בו מיובשים עלי הפואר, המותיר אחוז נמוך של לחות ואינזימים בעלים, שיחד מאפשרים הליך איטי של תסיסה המאריכה את חיי המדף של התה ומשביחה אותו. התוצאה היא ״פואר בהיר מיושן״ אשר עליו הכהו לגווני חום עד שחור, ומפיקים משקה בצבע אדמדם עד חום כהה. איכויותיו של פואר מיושן היטב מציבות אותו ברמת יוקרה יוצאת דופן, וערכו יכול להגיע לסכומי עתק.

אזורי הגידול

מחוז יונאן

לינצאנג

יונאן

ש׳ישואנגבאנה

יונאן

 

פואר כהה (שחור)

הגרסה המאוחרת של תה פואר, ripe pu'er 熟普洱, הוא פיתוח מודרני משנות ה-70 של המאה ה-20 מאותה עיירת תה הידועה בשם ״פואר״. מדובר בעלי פואר בהיר העוברים הליך נוסף של ״תסיסה מזורזת״ בתנאיי לחות וחום מבוקרים. התוצאה היא מסע בזמן, עלי תה צעירים כהים ומעובשים, שנראה כאילו תססו להם בנחת שנים רבות. מה שכנראה היווה מקור לזיופים הפך למשפחת תה מן השורה, וכיום פואר כהה נחשב לתה הסיני המועדף ע״י זרים, ככל הנראה בשל אופיו החזק וטעמיו הדומיננטיים אשר מותאמים יותר לחך המערבי.

הפואר שלנו

מוצרי הפואר שלנו מגיעים מחוות גידול משפחתיות במספר כפרים בדרום מזרח יונאן. אין סוף לכמה ניתן לרדת לפרטים באיכויות ובניואנסים בין סוגי הפואר השונים. אנו ממשיכים לכטט רגליים ולהרחיב את היצע הספקים המקומי שלנו בכל ביקור במחוז האהוב עלינו, וליישן בעצמנו תה צעיר שעתיד להשתבח ולהימכר בעיתו.

Subscribe to Newsletter

הרשמה לדיוור במייל

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

קורדוברו 3 תל אביב - יפו

051-5104433 (WhatsApp)

support@hoyumtea.com

2021 ho yum tea -כל הזכויות שמורות ל