תה סיני

תה ירוק

תה ירוק מזמן הפך במערב לשם כללי לתה בריא, או לתה השני, זה שאינו תה ״שחור״. ביפן, הוא נהנה מקריירה מונופולית ללא מתחרים, ובמקומות אחרים כמו מרוקו הוא בכלל מהווה בסיס לתה צמחים מקומי. בשביל הסינים, תה ירוק היה ונשאר קודם כל ״התה של הקיץ״, היחיד מבין סוגי התה המופקים מהצמח קמליה סינית (קמילייה סיננזיס) שנושא עמו אנרגטיקה קרה (מאמר המרחיב על האנרגטיקה של סוגי התה). המשמעות היא שלפי הרפואה הסינית תפקידו של תה ירוק הוא לצנן את גופנו, לא משנה באיזו טמפרטורה אנחנו שותים אותו, וסביב עיקרון זה בנויה כל תעשיית התה הירוק הסיני.

תה ירוק ממחוז אנחוויי

בביקורנו האחרון בסין בשנה שעברה, פקדנו את אחד מאזורי גידול התה העתיקים ביותר בסין - מחוז אנחוויי. ״חמש מתוך עשרת סוגי התה המפורסמים של סין מקורם באנחוויי״ הוא משפט עתיק ששומעים כמו תקליט שרוט בכל הזדמנות, משרידיו האחרונים של מה שהייתה פעם לתעשיית התה הנחשבת ביותר בסין. עם השנים, הירידה במוניטין של תה ירוק בסין פינתה מקום לסוגי תה מתקדמים יותר, בעיקר ממחוז פוג׳יאן, וכיום תה ירוק מיועד בעיקר לייצוא למדינות המערב, ואופן הטיפול בו משרת בעיקר את דרישות הקהל הזר. הדוגמא המובהקת ביותר למערביזציה שעבר התה הירוק בסין, היא אופן ההגשה העדכני שלו בכוסות highball המיועדות להגשת קוקטיילים ובירות, ומוכרות לנו מסצנת חיי הלילה במדינות המערב.

 

בחיפושנו אחר שרידים נוספים לתרבות התה היוקרתית שנגוזה, זכינו לגלות כפר למרגלות ההר הצהוב המפורסם, בו ממשיכים עד היום להפיק תה ירוק מסורתי כמו פעם, ולספקו לשוק התה המקומי. התה גדל בסביבה טבעית לחלוטין, ללא שימוש בחומרי הדברה כימיקליים, ומופק בעבודת יד בשיטה מסורתית של אפייה שאין לה אח ורעה בתה ירוק מודרני שאנחנו מכירים (צפייה בחדר תה העוסק בתה ירוק ומרחיב על תה מאזור אנחוויי).

חואנג שאן

אנחוויי

סוגי התה

בחרנו להתמקד בשני סוגי תה ירוק שאנחנו מאוד אוהבים, ובסיווג גבוה במיוחד:

  • tai ping hou kui 太平猴魁

  • huang shan mao feng 黄山毛峰

 

עלי התה הענקיים מסוג tai ping hou kui מרודדים באמצעות כפות הידיים, בניגוד להליך ״גיהוץ״ מכני המקובל היום, וניצני ה- mao feng העדינים נשארים כסופים ו-״שעירים״ בדיוק כפי שהתכוון המשורר, מראה נדיר לתה ירוק אפילו בשטחי סין. טרם נתקלנו בסיווג כל כך גבוה של תה ירוק, לא בשטח סין ובטח לא מחוץ לה.

1/1
״מגוהץ״ במכונה tai ping hou kui

1/1
בעבודת יד tai ping hou kui

התה הירוק שלנו לקיץ 2020 כבר אזל מן המלאי. נשוב באביב 2021 עם מלאי תה ירוק טרי ומרענן, עד אז גלו את המוצרים העונתיים שלנו

1/1
huang shan mao feng מאו פונג ״ההר הצהוב״

Subscribe to Newsletter

הרשמה לדיוור במייל

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

קורדוברו 3 תל אביב - יפו

051-5104433 (WhatsApp)

support@hoyumtea.com

2021 ho yum tea -כל הזכויות שמורות ל