תה ירוק אמיתי

תה ירוק סיני

תה ירוק מזמן הפך במערב לשם כללי לתה בריא, או לתה השני, זה שאינו תה שחור. ביפן, הוא נהנה מקריירה מונופולית ללא מתחרים, ובמקומות אחרים כמו מרוקו הוא בכלל מהווה בסיס לתה צמחים מקומי. אבל בשביל הסינים, תה ירוק היה ונשאר קודם כל התה של הקיץ, היחיד מבין סוגי התה המופקים מצמח התה קמליה סינית (קמיליה סיננסיס) שנושא עמו אנרגטיקה קרה. המשמעות היא שלפי הרפואה הסינית תפקידו של תה ירוק הוא לצנן את גופנו, לא משנה באיזו טמפרטורה אנחנו שותים אותו.

...תה ירוק טרי יעודכן בקרוב

תה ירוק לשנת 2022

לאחר עלייה הדרגתית במחירי התה הירוק המסורתי בסין בשנים האחרונות, עלייה שהורגשה גם אצלנו לאורך 3 השנים האחרונות, תעשיית התה הירוק של מזרח סין ספגה מכה קשה עוד יותר באביב 2022 עקב נהלים מחמירים של ממשלת סין על רקע התפשטות הקורונה. בזמן שהדרישה לסוגי תה פופולאריים כמו מאו פונג, אנז׳י באי צ׳ה ולונג ז׳ין, רק הולכת וגדלה, סגרים והגבלת כח אדם בחוות הגידול ומפעלי התה גרמו לעיכובים בקטיף, צמצום בהקפי היבול וכמובן עליה חדה עוד יותר במחירי התה היקר גם כך. עדויות מהשטח מספרות על מגדלים שאף ויתרו על קטיף השנה בכדי לשמור על שמם הטוב ומבלי להחמיר את המצב הקיים. אי עמידה בלוחות הזמנים של קטיף התה הנשען כולו על לוח השנה החקלאי המסורתי, משמעותו שינוי של כללי המשחק שיכולים להוביל לתה באיכות ונראות ירודה, שאינו תואם את ציפיית הלקוחות.

 

על אף המלצתם של חלק מהחקלאים עמם אנו עובדים במזרח סין - לוותר על הקטיף השנה, אנו ממתינים בימים אלה לדוגמאות מאזורים וזמני קטיף שונים של האביב הנוכחי, ולו בכדי לבחון ולהעריך את התמורות שעוברת התעשייה השנה וכיצד זה משפיע על התה. על אף זאת, סביר להניח שלא נזכה להביא כבכל שנה טאי פינג הואו קוויי והואנג שאן מאו פונג האהובים עלינו. בעלי ניסיון משנים קודמות המעוניינים להצטרף אלינו לטעימות של אותם סאמפלים בחדר תה מוזמנים לפנות אלינו.

רגע, אז לא יהיה תה ירוק בכלל השנה?

יהיה גם יהיה. למעשה, כבר באביב שעבר התחלנו בחקר על מנת להרחיב את היצע מקורות התה הירוק שלנו למחוזות נוספים, ובקרוב אנו צפויים להכריז על כמה מוצרי תה ירוק חדשים. סוגי תה הרבה פחות מוכרים ולא פחות מעניינים ממה שהכרנו עד היום, חלקם אפילו ניסיוניים ובלעדיים לנו לאחר שהיה לנו הכבוד להיות שותפים בהפקה שלהם. יש למה לחכות.