תה לבן

תה לבן

התה המבוקש ביותר כיום בסין ומחוץ לה, הגיע לתודעה שלנו ושל הסינים באיחור אופנתי רק בשנות האלפיים. על אף הפקתו הפשוטה לכאורה, הכוללת שלבי ייבוש בתנאים סביבתיים שונים, תה לבן אמיתי נחשב למלאכה דקדקנית ומורכבת שכמעט ואיננה תלויה במכשור. תה לבן סיני מקורו בהרי פודינג שבקצה מזרח מחוז פוגי׳אן, אך גרסאות רבות ומעניינות לא פחות שלו ניתן למצוא גם ביונאן ומחוזות נוספים בסין. ההיסטוריה של התה הלבן מתחילה אט אט להיחקר ולהתבהר, אך עדיין קשה לשים את האצבע מתי בדיוק החל התה המקומי בפודינג לקבל את צורתו כפי שאנו מכירים היום.

עם הביקוש מגיע גם ההיצע, וכיום התה הלבן בסין סובל הן מתג מחיר גבוה ממתחריו, בייחוד באזורי הגידול המפורסמים, והן מ-״קטיף יתר״, בעיה השכיחה אצל כל תה שהמערב ״שם עליו את עיניו״. צמח התה, קמליה סינית, מצמיח עלים רב השנה ותאורטית זמין לקטיף מספר פעמים בשנה, אך אחד מכללי הברזל בהפקת תה סיני רבתי, הוא לקטוף מעט ככל האפשר ובעט הנכונה, בכדי להפיק את התה באיכות הגבוהה ביותר. ההחלטה בין כמות לאיכות היא הדילמה של כל מגדל תה בסין, והשלכותיה יכולות להיות מרחיקות לכת, ולכן היכולת לסווג ולתמחר באופן מדויק ואמין תה פופולארי כל כך, חשובה שבעתיים.

אזורי הגידול

שואונינג

פוג׳יאן

ש׳ישואנגבאננה

יונאן

פודינג

פוג׳יאן

פונגצ׳ינג

יונאן

בדומה לתה פואר, תה לבן ברב המקרים יהיה מיועד להשבחה ע״י אחסנה בתנאים נאותים והערכה מחדש של שוויו בהתאם. בהשוואה לתה לבן צעיר, תה לבן מיושן, או מושבח, מתאפיין בעלים כהים ויבשים יותר, משקה בגוונים אדומים חומים, סיומת מתמשכת (אפטר טייסט) ארוכה ומתוקה יותר, וגוף מלא וכבד. התה יאבד מהקלילות והצלילות שמאפיינת תה לבן צעיר, ואת הארומה העשבית הטרייה שלו. הליך ההשבחה נגרם כתוצאה מתסיסה איטית של עלי התה, ויש חשיבות רבה לא רק לתנאי האחסון, אלא גם לגימורו של המוצר. התצורה המקובלת לאחסון תה לבן הינה דחיסת העלים לצורת ״עוגת תה״ עגולה, והיא לקוחה גם כן מעולם הפואר, ומקורה בהיטוריה עתיקה בת אלפי שנים. 

התה הלבן שלנו

בשל ביקוש רב ותג מחירו הגבוה, רכש של תה לבן בסין הוא עניין מורכב. מגדלים רציניים לרב לא יספקו סחורה של עלים שלא התיישנו לפחות 3-6 חודשים במפעל ולעיתים אף לא יסכימו על מחיר סופי טרם חלף פרק זמן זה, שהוא הקריטי ביותר בסיווג תה לבן. לכן, בדומה לתה אולונג, הליך הסיווג והרכש יכול לקחת זמן רב ותלוי בעיקר בניסיון והמומחיות של הקניינים. על מנת להבטיח את איכות התה ו- value for money גבוה, אנו נוהגים לרכוש את התה הלבן שלנו בשיתוף פעולה נדיר עם ספקי התה שלנו שהם סוחרים מנוסים, ולרב ניישן את המוצרים למשך שנה עד שנתיים לפני מכירתם.

Subscribe to Newsletter

הרשמה לדיוור במייל

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

קורדוברו 3 תל אביב - יפו

051-5104433 (WhatsApp)

support@hoyumtea.com

2021 ho yum tea -כל הזכויות שמורות ל