תה אדום

תה אדום (שחור)

תה אדום, 红茶 hóng chá, הוא תה שחור סיני, תה שסובל מתדמית שנויה במחלוקת, בעיקר בשל ההשוואה הניצחית בינו לבין תה ירוק, ידוע בכינוי המטעה ״תה שחור״ אשר מגדיר תה אחר בסין, דמוי פואר כהה ממחוז אנחווה. המצב כיום עוד יותר מבלבל, מאז שצמח טרנדי בשם רויבוש כבש את המדפים במערב. מקורו של התה האדום בהרי וו-יי שבצפון פוג׳יאן באמצע המאה ה-17, ומיומו הראשון היה חביב על קהל זר מחוץ לסין ויועד לייצוא. כיום תה אדום הוא התה הנפוץ ביותר בעולם, בעיקר בשל הדומיננטיות שלו בתת היבשת ההודית, שהיא גם היצרנית הגדולה ביותר בעולם של תה אדום.

בזכות הפשטות היחסית בהפקתו, זוכה תה אדום לגרסאות שונות ופופולריות נרחבת גם ברחבי סין. תה אדום בסין מוערך בהרבה מאשר במערב, וזאת בלשון המעטה, ולמעשה, נכון להיום עסקת התה היקרה ביותר בהיסטוריה הייתה של תה אדום סיני. ישנם ארבעה זנים עיקריים של תה אדום: ג׳אנג שאן, ג׳ין ג׳ון מיי, צינמן (קין מון) ממחוז אנחוויי ודיאן הונג ממחוז יונאן, כאשר האחרון נחשב בעיני רבים לייחודי והאיכותי מבין הארבעה, על אף שלא מדובר באזור המקורי של התה. 

אזורי הגידול

שואונינג

פוג׳יאן

פונגצ׳ינג

יונאן

וו-יאי

פוג׳יאן

התה האדום שלנו

בסין לרב מפיקים תה אדום כתה משני באזורי גידול של סוגי תה יוקרתיים וייחודיים יותר, לכן נדיר יהיה למצוא חווה שהיעוד שלה הוא גידול והפקה של תה אדום. התה האדום שלנו גדל באזורים שונים ומגיע מספקי הפואר והאולונג השונים שלנו. בכך הצלחנו ליצור קולקציה הדוקה אך מגוונת של סוגי תה אדום בעלי אופי ייחודי לכל מוצר.

Subscribe to Newsletter

הרשמה לדיוור במייל

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

קורדוברו 3 תל אביב - יפו

051-5104433 (WhatsApp)

support@hoyumtea.com

2021 ho yum tea -כל הזכויות שמורות ל